Buto mokesčių analizės variantas

Kam nors gali būti įdomi analizė kaip keitėsi šeimos 3 kambarių buto paslaugų kiekiai ir mokesčiai metų bėgyje. Ir palyginimui  draudžiamosios pajamos, skirtos socialinio draudimo išmokų indeksavimui.ButoMokAnalize2020

Tapetavimas

Gal kada prireiks tapetų klijavimo patirtis.

Perkam tapetus. Pvz. mano salonui 9 rulonai 53cm pločio 10,05m ilgio. Piešinys kartojasi kas 64cm.
Perkant reikia atkreipti dėmesį į tapetų kodą kad būtų vienodi visiems rulonams, kurie klijuosis vienas šalia kito. Matyt skirtingi kodai iš skirtingų gamybos vietų ar skirtingo derinimo ir gali nesutapti piešiniai.

Buvo labai sunku nugrandyti senus tapetus.
Šiek tiek lengviau kai pašlapini vandeniu.
Tikslinga panaudoti metalinį spyruoklinį gremštuką ar štapelį, nežinau kaip vadinasi. Jį paaštrinus galima lengviau per jėgą skusti su tinko sluoksneliu, prie kurios prilipęs tapetas.

Prieš klijuojant jei tikslinga su pvz. cementu išlyginti sieną ir pataisyti plintusų tvirtinimus su pvz. medžio kaisčiais. Gal būt pavalyti ar nubalinti lubas. Sutvarkyti jungtukus ir rozetes, pravesti ar gal pakeisti kabelius.

Siena 265cm aukščio, tai su atsarga kirpau 268cm. 3cm užlenkimui apačioje po linolenumu.
Viršuje irgi palikdavau 1cm atsargai kad kompensuoti netikslumus. Po priklijavimo, kai išdžiūsta, su metaline liniuote ir žilete nupjaunu tą nereikalingą gabaliuką. Tokiu būdu gaunasi tikslus sienos ir tapeto iškarpos atkartojamumas.

Rulonų pradžioje nevienodai prasideda piešiniai. Todėl surūšiavau ir sunumeravau rulonus pagal tai kaip prasideda piešinys. Taip kad kiekvieno sekančio rulono Nr piešinys prasideda kiek toliau su didesnia atsarga.

Kad optimaliau sukarpyti, iškirpau 20 kartų sumažintą tapeto ruloną ir sienos aukščio tapeto pavyzdžių. Dėliojant paaiškėjo, kad geriausia vieną iškarpą paimti iš rulono pradžios o kitą iškarpą imti iš rulono galo, kad liktų ilgesnis likutis panaudojimui kur kitur. Be to patogu pasimodeliuoti iš kur imti trumpesnes tapetų iškarpas pvz. virš dūrų ir langų bei sienų galuose.

Klijus tirpinu vandenyje platesniame dubenyje, kad plačiau ir plonesniu sluoksniu galima būtų paskleisti miltelius ir nesusidarytų gumulai. Klijų miltelius reikia pilti į vandenį po truputi gerai maišant, kad nesusiformuotų gumulai.

Klijais tepu sieną ritinėlio pagalba. Kur neprieina – teptuku. Su juo greičiau ir tolygiau pasidengia siena klijais. Prieš klijuojant sušlapinu ir sieną ir rulono iškarpą vandeniu purkštuko pagalba. Tuomet ne taip greitai susigeria į sieną ir išdžiūsta klijai ir tapeto iškarpa pasidaro minkštenė ir labiau pasiduoda formuojama pagal sienos ntolygumus.

Atidedant klijavimą kitai dienai įrankius pamerkiu vandenyje.